Co to jest filtracja powierzchniowa i jak może poprawić jakość wody?

0
160
Filtracja powierzchniowa to proces uzdatniania wody poprzez przepuszczanie jej przez filtr, który usuwa zanieczyszczenia. Stanowi alternatywę dla tradycyjnych metod uzdatniania wody, takich jak chlorowanie.

Filtrację powierzchniową można przeprowadzić na dwa sposoby – za pomocą piasku lub żwiru do filtrowania wody oraz za pomocą filtrów wykonanych z tkaniny, papieru lub plastiku. Piasek lub żwir usunie cząstki, które są zbyt duże, aby materiał filtrujący mógł je zatrzymać.

Typy filtrów do wody: jaka jest różnica między filtrem granulowanym a filtrem osadowym?

Oczyszczanie wody to proces, dzięki któremu woda jest bezpieczna do spożycia przez ludzi lub do użycia w przygotowaniu żywności. Istnieje wiele rodzajów filtrów do wody, które można stosować do oczyszczania wody, ale istnieją dwa główne typy: filtry sedymentacyjne i ziarniste. To sprawia, że filtracja powierzchniowa jest niezwykle skuteczna i wydajna.

Filtry granulowane składają się z piasku, żwiru i węgla aktywnego i są najczęstszym rodzajem filtra. Działają poprzez wychwytywanie cząstek podczas przepływu przez filtr, ale także usuwają korzystne minerały.

Filtry sedymentacyjne składają się z cienkiej warstwy piasku i żwiru na wierzchu warstwy węgla aktywnego. Ten typ jest droższy niż filtry ziarniste, ponieważ usuwa więcej zanieczyszczeń, ale też nie usuwa pożytecznych minerałów.

Jak działają filtry powierzchniowe i jakie są ich zalety?

Filtry powierzchniowe to jedna z najpopularniejszych technologii uzdatniania wody. Są one zwykle stosowane w domowych, komercyjnych i przemysłowych instalacjach wodnych. Do zalet filtracji powierzchniowej należą:

  • Eliminacja potrzeby stosowania chloru lub innych chemikaliów do uzdatniania wody.
  • Jest to bardziej opłacalna metoda niż konwencjonalne metody filtracji.
  • Do konserwacji filtra nie jest wymagane płukanie wsteczne, co pozwala zaoszczędzić czas i koszty energii.
  • System nie zajmuje dużo miejsca,
  • Instalacja jest łatwa i wymaga minimalnych umiejętności.

Filtry powierzchniowe są przeznaczone do usuwania zanieczyszczeń z wody przed jej użyciem do picia. Filtr powierzchniowy pomaga również oczyścić i poprawić smak wody.

Istnieją różne najlepsze praktyki, którymi należy się kierować przy instalacji systemu filtracji powierzchniowej na ich posesji. Ważne jest również, aby wiedzieć, jakie zanieczyszczenia chcesz odfiltrować z wody, ponieważ nie wszystkie zanieczyszczenia można odfiltrować za pomocą systemu filtracji powierzchniowej. W zależności od tego, jakie zanieczyszczenia chcesz filtrować, do instalacji będziesz potrzebować filtra piaskowego lub węglowego.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.