Czym są posadzki przemysłowe lastryko?

0
1372

Poszukując informacji o posadzkach przemysłowych, szybko można zauważyć, że oferowane są tak zwane posadzki przemysłowe lastryko. W niniejszym artykule wyjaśniamy co kryje się pod tą nazwą.

Czym jest lastryko?

Lastryko to rodzaj betonowego materiału budowalnego. Materiał ten powstaje na bazie mieszaniny wody, cementu, grysu oraz wybranego barwnika. Tak przygotowana mieszanka stanowi wyjątkowo twardą i solidną mieszankę. Mieszankę tego typu można szlifować i polerować tak aby uzyskać efekt połysku. Finalny efekt jest bardzo estetyczny i przy okazji wyróżnia się dużą odpornością dlatego lastryko jest powszechnie stosowane do wylewania posadzek, schodów, parapetów oraz nagrobków.

Posadzka lastryko

Materiał lastryko jest szczególnie często wykorzystywany do tworzenia posadzek. Jest to rozwiązanie, które jest szczególnie często wykorzystywane w budynkach wielkogabarytowych. Posadzka tego typu jest wyjątkowo odporna na ścieranie, dlatego bez problemu może być wykorzystywana w miejscu o dużym natężeniu ruchu pieszego. Nawet przy bardzo intensywnym użytkowaniu posadzka zachowuje swoje właściwości i nienaganny wygląd przez wiele lat. Ponadto, posadzki są cenione za łatwość w czyszczeniu. Gładką powierzchnie posadzki bez problemu można myć na mokro co jest szybkie i wygodne.

Posadzki lastryko są powszechnie wykorzystywane między innymi w galeriach handlowych, klatkach schodowych, biurach, urzędach oraz wszędzie tam gdzie potrzebna jest wytrzymała i praktyczna posadzka.

Rodzaje posadzek Lastryko

Posadzki tego typu są dostępne w różnych odmianach.  Posadzka może być wykonana z drobnego lub grubego kruszywa lub mieszaniny kruszyw o różnej wielkości. W zależności od grubości kruszywa posadzka wygląda nieco inaczej po wyszlifowaniu. Daje to sporo możliwości pozwalających zaprojektować posadzki z zróżnicowanymi efektami wizualnymi.

Ponadto, do wyboru są różnorodne warianty kolorystyczne. W tej kwestii praktycznie wszystko jest możliwe. Dostępne są zarówno posadzki o naturalnym kolorze wykorzystanego kruszywa jaki i dowolne wersje kolorystyczne uzyskane za pomocą barwników.