Kredyt na budowę domu

0
113
Close up wooden toy house with Woman signs a purchase contract or mortgage for a home, Real estate concept.
Budowa własnego domu wiąże się z koniecznością wydania ogromnych pieniędzy. Z tego względu niewiele małżeństw jest w stanie sfinansować taką inwestycję wyłącznie ze środków własnych. Od lat ogromną popularnością cieszą się kredyty na budowę domu oferowane przez polskie instytucje bankowe. Jak wygląda proces wnioskowania o taki kredyt? Szereg przydatnych informacji przedstawiamy w poniższym artykule.

Kredyt na budowę domu – podstawowe informacje

Własny dom z ogrodem położony poza miastem w cichej, spokojnej okolicy. Takie marzenie ma wiele młodych małżeństw. Niestety, budowa domu to ogromny wydatek, dlatego większość osób musi wspomagać się kredytem bankowym.

Aby otrzymać środki finansowe z banku na budowę domu, musimy spełnić szereg warunków. Mowa tutaj przede wszystkim o odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej. Instytucje bankowe udzielają finansowania wyłącznie tym osobom, które w przeszłości spłacały swoje zobowiązania w odpowiednim terminie oraz uzyskują stałe dochody na właściwym poziomie. Potencjalny kredytobiorca musi także dostarczyć do banku szereg niezbędnych dokumentów związanych z planową budową. Jednym z najważniejszych jest kosztorys budowy.

Na stronie https://new-house.com.pl/projekty-domow można zapoznać się z wieloma projektami domów wraz z kosztorysem. New-house to firma, która zajmuje się kompleksową budową i projektowaniem domów i posiada wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie.

Kosztorys – podstawowy obowiązek każdego klienta, który ubiega się o kredyt na budowę domu

Najważniejszy obowiązek każdego klienta, który chciałby otrzymać kredyt na budowę domu, to sporządzenie kosztorysu. Musi on być stworzony w odpowiedni sposób zgodnie z wytycznymi danego banku. Instytucje bankowe tworzą przeliczniki minimalnej wartości inwestycji w przeliczeniu na metr kwadratowy.

Obowiązkiem kredytobiorcy jest także doprowadzenie budowy do określonego poziomu we wskazanych terminach. Wybrane banki wymagają także od swoich klientów, aby kosztorys został zatwierdzony przez kierownika budowy bądź inną kompetentną osobę mającą uprawnienia w tym zakresie.

Dlaczego kosztorys jest tak istotny? Wynika to z tego, iż pozwala oszacować, jaka kwota kredytu na budowę domu jest potrzebna klientowi, aby mógł on zrealizować całą inwestycję zgodnie z planem. Z kolei bank potrzebuje kosztorysu po to, aby móc wypłacać poszczególne transze kredytu wraz z postępem kolejnych prac na placu budowy.

Zachęcamy do skorzystania z intuicyjnego kalkulatora budowy domu na stronie https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu. Uzyskane w ten sposób informacje mogą być cennym wsparciem w trakcie sporządzania kosztorysu,

Jakie dokumenty są niezbędne do uzyskania kredytu na budowę domu?

Aby wziąć kredyt na budowę domu, trzeba przedstawić bankowi szereg niezbędnych dokumentów. Chodzi tutaj o:

  • dowód osobisty bądź inny dokument potwierdzający tożsamość wnioskodawcy,
  • zaświadczenie nt. wysokości uzyskiwanych dochodów,
  • wyciąg z rachunku bankowego za okres żądany przez bank,
  • kosztorys budowy,
  • pozwolenie na budowę,
  • dokument potwierdzający prawo własności (akt notarialny bądź wpis do księgi wieczystej),
  • harmonogram realizacji prac budowlanych,
  • dziennik budowy.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.