Małe ABC dla przyszłego posiadacza kominka

0
202

Domowy kominek, który spełnia funkcję piecyka lub dekoracyjną to marzenie wielu z nas. Wprowadza nas w dobry nastrój w trakcie zimowych wieczorów. Strzelające w tle drewno to piękne tło dla rodzinnych spotkań. Dla osób, które nie mogą sobie pozwolić lub nie mają możliwości na postawienie kominka powstały nowoczesne kominki elektryczne. Nie wymagają podłączenia do komina. Pozwolą one na poczucie atmosfery, której nadają kominki na drewno. 

Na co zwrócić uwagę przed założeniem kominka?

Większość z osób, które marzą o kominku w swoim domu, nie zna się szczegółowo na różnych systemach kominkowych. Do zaplanowania od A do Z całej instalacji z kominkiem możemy skorzystać z pomocy specjalistów. Dla poszerzenia swojej wiedzy i zaspokojenia ciekawości warto znać niektóre pojęcia przed budową kominka. Najczęściej wybieranym systemem jest ten z płaszczem wodnym. Dzięki niemu możemy ogrzać również wodę do użytku codziennego. Podwyższa to koszt budowy kominka, ale bez wątpliwości poprawia standard życia.
Pamiętaj, aby odpowiednio dopasować do swoich potrzeb wydajność i moc całego systemu. Przeszacowanie nie wpływa pozytywnie, prawdopodobnie nigdy nie wykorzystasz całej mocy kominka.

Wybór systemu kominowego

Gdy masz możliwość podczas budowy domu lub generalnego remontu skonsultuj wybór wkładu kominowego z wykonawcą, lub projektantem. Wśród opinii specjalistów do systemów z kominkiem opalanym drewnem najlepszym rozwiązaniem będzie komin ceramiczny lub stalowy. To również najczęstszy wybór. Kominy z cegły są mniej odporne na niektóre warunki, takie jak wilgoć. Niestety bywają też mniej szczelne, grozi to podtruciem czadem.  Poza materiałem wnętrza komina ważny jest przekrój oraz sama jego długość, czyli powierzchnia. Jest to uzależnione od wielkości paleniska, wysokości domu. Minimalne wielkości obu parametrów są określone przez obowiązujące w Polsce normy.

Po przebyciu całej drogi od znalezienia odpowiednich specjalistów, przez zaprojektowanie, po instalację i montaż, możesz cieszyć się swoim własnym ciepłem z domowego kominka.

Więcej na temat kominków można przeczytać na stronie https://www.schiedel.com/pl/kominy-poznan/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.