Przygotowanie betonu na placu budowy

0
1203

Przygotowanie betonu na placu budowy wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu. Z reguły jest to klasyczna betoniarka. Aczkolwiek należy zwrócić uwagę, iż przy większych ilościach, będzie to stosunkowo problematyczne. Dlatego też. W takich okolicznościach, najlepszym rozwiązaniem jest inwestycja w zupełnie inne wyposażenie. Jest to łyżka z mieszalnikiem do betonu. Tego typu narzędzie możemy bez trudu zamontować na ładowarkach kołowych czy też miniładowarkach. Owszem, zakup łyżki będzie sporym wydatkiem, aczkolwiek trzeba przyznać, iż powinien się on dość szybko zwrócić. Tym bardziej, iż łyżka z mieszalnikiem do betonu charakteryzuje się wysokim poziomem wydajności oraz wieloma innymi zaletami, o których sobie dziś opowiemy.

Czy przygotowanie betonu na placu budowy z pomocą łyżki z mieszalnikiem jest dobrym rozwiązaniem?

Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, trzeba najpierw odpowiedzieć na inne. Mianowicie, czy przygotowanie betonu ma być realizowane na dużą czy na małą skalę. Trzeba tutaj także określić kilka istotnych aspektów. Okazuje się, bowiem, iż łyżka z mieszalnikiem do betonu jest rozwiązaniem, niemniej jednak nie zawsze warto z niej korzystać. Przyjrzyjmy się zatem podstawowym zaletom tego typu łyżki, które sprawiają, że przygotowanie betonu jest proste. Wskazują one także od razu zastosowanie tej właśnie łyżki.

Możliwość szybkiego przygotowania betonu w ilości nawet do 1000l – taką pojemność mają największe łyżki mieszalnikowe.
Łatwy transport przygotowanego betonu – jest on rozprowadzany ładowarką w łyżce. Sprawdza się to w szczególności na dużych, rozległych budowach. Chociażby przy budownictwie drogowym.
Brak konieczności posiadania dodatkowego zasilania – łyżka z mieszalnikiem jest napędzana hydraulicznie, prosto z ładowarki.

Patrząc na powyższe zalety, od razu możemy przyjąć założenie, iż w przypadku realizacji niewielkich inwestycji, czy też prac takich jak budowa domu, łyżka z mieszalnikiem raczej się nie sprawdzi. Jeśli jednak mamy do czynienia z większymi inwestycjami, to przygotowanie betonu na placu budowy w szybkim tempie, będzie niesłychanie korzystne.

Zakup odpowiedniej łyżki.

Aby jednak przygotowanie betonu na placu budowy było w ogóle możliwe, musimy w pierwszej kolejności dokonać zakupu właściwej łyżki. Najlepszym rozwiązaniem jest udać się bezpośrednio do producenta bądź jego generalnego dystrybutora. Tam bez problemów będziemy mogli dowiedzieć się więcej szczegółów. Sprzedawca od razu także dopasuje łyżkę mieszalnikową do posiadanej przez nas ładowarki. Jest to bardzo ważne, bowiem nie możemy zbyt dużej łyżki mieszalnikowej zamontować w mini ładowarce. Uzyskamy także wszystkie informacje dotyczące przeglądów i serwisowania, oraz bieżącej obsługi.

Możemy także zdecydować się na zakup na rynku wtórnym. Tutaj z całą pewnością będziemy mogli na niższe koszty zakupu. Z drugiej jednakże strony tracimy naprawy gwarancyjne. Wszystkie usterki będziemy musieli usuwać we własnym zakresie.

Podsumowanie

Jeśli więc przygotowanie betonu na placu budowy będzie dla nas istotne ze względu na rodzaj wykonywanych robót, to trzeba zainteresować się tego typu narzędziami. Łyżki mieszalnikowe, obecnie można dostać w wielu punktach dystrybucyjnych. Dostępne są urządzenia wielu różnych producentów, a co za tym idzie, mamy możliwość lepszego dopasowania urządzenia do naszych potrzeb.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.