Strona głównaUncategorizedZalety szklanych balustrad w domu

Zalety szklanych balustrad w domu

Nowoczesny design to jeden z głównych motywów wykorzystywanych w budownictwie. W dzisiejszych czasach korzysta się z połączeń szkła, metalu i drewna nie tylko podczas budowy obiektów użytku publicznego, centrum handlowych, lecz także podczas budowy osiedli oraz prywatnych domów. 

Tylko transparentny efekt?

Balustrada szklana nie musi oznaczać jedynie przezroczystej tafli. Możliwości jest wiele: kolorowe, półprzezroczyste wykończenie, a może satyna? Dzięki takiej różnorodności dopasowanie szkła pod osobiste preferencje nie stanowi problemu. Pozostaje tylko zastanowić się na oczekiwanym efektem końcowym.

Zalety zastosowania szklanej balustrady

Balustrady szklane optycznie powiększą wnętrze, dając wrażenie otwartej i przestronnej przestrzeni. Można zamontować je jednocześnie jako element chroniący przed upadkiem, jak również w celach ozdobnych, jeśli posiadamy dwupoziomowe mieszkanie. Taki rodzaj wykończenia dobrze zgra się z minimalistycznym wnętrzem. W połączeniu z profilami nakładanymi ze stali nierdzewnej dadzą efekt oryginalnego wzornictwa. Szklane balustrady również sprawdzą się doskonale jako barierka do schodów. Stosując bezbarwne wykończenie szkła, cały profil schodów jest widoczny. W ten sposób od razu można zauważyć, czy na stopniach nie leży przedmiot zagrażający potknięciem lub upadkiem.

Ponadto szklane balustrady cechuje wysoka wytrzymałość. Szkło hartowane jest ciężko zbić, co daje gwarancję poczucia bezpieczeństwa. Zastosowanie jednolitej tafli, bez częstych przerw pomiędzy barierkami z pewnością przypadnie do gustu osobom posiadającym małe dzieci. Takie rozwiązanie znacznie zmniejsza ryzyko zablokowania rączki bądź nóżki ciekawskich najmłodszych.

Osobom chcącym utrzymać ład i porządek spodoba się również łatwość utrzymania czystości szklanych balustrad. Nie trzeba przecierać każdego szczebla pojedynczo — wystarczy umyć taflę szyby wodą z płynem do mycia okien oraz ścierką.

Szkło nie do każdego wnętrza

Decydując się na wykorzystanie szklanych balustrad, trzeba mieć na uwadze, że szkło niezbyt dobrze harmonizuje z wizją przytulnego wnętrza.  Aranżując pomieszczenia w stylu boho, klasycznym lub rustykalnym, można sprawić, że szkło będzie zbyt mocno kontrastować z resztą otoczenia.

Jednak osoby lubujące się w minimalizmie, z pewnością docenią możliwości oraz efekt, jaki daje wykorzystanie tego rodzaju wykończenia.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne