Strona głównaBudownictwoZdalne kursy zawodowe – czy warto skorzystać?

Zdalne kursy zawodowe – czy warto skorzystać?

Przyzwyczailiśmy się, że w przestrzeni internetowej można dokonać wielu zróżnicowanych transakcji i zamówień. Sieć stała się także miejscem, w której można dokonać pełnoskalowej inwestycji we własną osobę. Dowodem na to są profesjonalne szkolenia zawodowe, przeprowadzane przez zweryfikowanych organizatorów. To szansa na to, aby z dowolnego miejsca w Polsce zdobyć wiedzę rozszerzającą kompetencje np. w branży budownictwa czy wykonywania instalacji technicznych. Czy warto zdecydować się na udział w szkoleniu online? Jakiego rodzaju kursy są najbardziej rozchwytywane?

Kursy zawodowe przez Internet – hit czy kit?

Edukacja przez zdalne środki komunikacji ma swoje zalety i wady. Wskazuje się, że nauka online nie jest do końca pełnowartościową formą przyswajania wiadomości. Osoby, które niechętnie podchodzą do kursów online, swoje nastawienie tłumaczą koniecznością posiadania komputera czy laptopa, co nie zawsze musi być standardem. To jednak popularne mity, ponieważ szkolenie online potrafi być znacznie wygodniejszym i ciekawszym sposobem na pozyskanie nowych kwalifikacji zawodowych. Problem dotyczący użytkowania narzędzi multimedialnych również nie jest poważny – tak naprawdę wystarczy sprawny smartfon, aby móc w pełni uczestniczyć w profesjonalnych szkoleniach internetowych. Profesjonalizm stacjonarnych kursów zawodowych często odbiega od przewidywań kursantów. W przypadku szkoleń zdalnych cały proces przekazywania wiedzy jest transparentny i weryfikowalny przez uczestników. Nie ma tutaj miejsca na bylejakość techniczną, rozleniwienie wykładowców czy chęć jak najszybszego zakończenia warsztatów. Słabi organizatorzy kursów, którzy nie przykładają się do ciekawego zaprezentowania wiedzy, szybko znikają z rynku.

  • Zdalny kurs online to dobra opcja dla osób pracujących już w budownictwie.
  • Pozwala on realnie zwiększyć poziom kompetencji, bez konieczności uczestniczenia w szkoleniu stacjonarnym.
  • Szkolenie internetowe to oszczędność czasu i pieniędzy, które poświęcilibyśmy na dojazdy do centrum szkoleniowego.

Jak wygląda kurs zawodowy online?

W sferze merytorycznej szkolenie zawodowe online nie różni się od diametralnie stacjonarnej formy przekazywania wiedzy. Często można dostrzec nawet efekt odwrotny: wykłady online są prezentowane bardzo często w atrakcyjnej formie wizualnej, nagrywanej w nowoczesnych ośrodkach szkoleniowych, z dobrym oświetleniem i odpowiednim dźwiękiem. W przypadku masowych wykładów stacjonarnych komfort przyswajania nowych informacji jest znacznie niższy. Szkolenie online odbywa się w terminie wybranym przez kursanta. Panuje tutaj duża dowolność zapisów, a kursy odbywają się niemalże codziennie. Występuje także duża różnorodność kursów doszkalających, oczywiście w zależności od ośrodka. W ofercie organizatorów może znajdować się m.in.: kurs na uprawnienia SEP, szkolenie na uprawnienia F-Gazy, instruktaż spawalniczy, nauka montażu fotowoltaiki czy kurs z zakresu UDT. Zakres szkoleń jest praktycznie nieograniczony, co pozwala na rzeczywiste zwiększenie poziomu kompetencji uczestnika.

Jakie są główne zalety kursu zawodowego przez Internet?

Zdalne kursy zawodowe cechują się dużą zdawalnością wśród kursantów. Niektóre ośrodki decydują się na zwrot całości lub części kosztów w przypadku ukończenia kursu z wynikiem negatywnym. Każdy uczestnik, który ukończył szkolenie, dostaje pełnoprawny certyfikat poświadczający nabycie umiejętności. Warto wybierać tylko i wyłącznie takich organizatorów, którzy mają własną komisję akredytowaną przez państwowy UDT. Kursy przebiegają szybko, a zapisy odbywają się od ręki – to duża oszczędność czasu, dla osób już pracujących w sektorze technicznym i budowlano-wykończeniowym.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne